Penzion Euro, ubytování Milulov

Město Mikulov, starobylé město s mnoha pamětihodnostmi, leží v jedinečné oblasti přírodních krás, pohádkových zámků i starobylých hradů, skvělého vína a pohostinných lidí zvané zcela po právu Zahrada Evropy. Na světě není podobné místo, kde by se navíc vedle sebe nacházely dvě důležité rezervace světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Z historie

V tomto jihomoravském městě má již více než dvě století kořeny tradiční slavnost vína – Pálavské vinobraní. První Pálavské vinobraní se konalo v r. 1947, a je tedy téměř o 15 let starší než Znojemské vinobraní. Původně se slavilo v areálu Sirotčího hrádku v Klentnici, nyní více než 40 roků probíhá vinobraní v Mikulově. Nejdříve se oslavy konaly na náměstí a v areálu zámku, po vybudování amfiteátru se program rozšířil do celého města. Všechny ročníky mají společné to, že slavnost probíhá druhý záříjový víkend a trvá tři dny. Pro většinu vinařů vinobraní zahajuje tu nejkrásnější část práce ve vinohradu – sběr hroznů, lisování, burčák – a práce skončí v listopadu, kdy většina vín projde prvními degustacemi a ochutnávkami.


Již neodmyslitelně se k této slavnosti váže i připomínka významné historické události z dějin Mikulova. Na podzim r. 1403 jednotka těžkooděnců z mikulovského hradu vysvobodila z vídeňského vězení krále Václava IV. V pátečních večerních hodinách tedy vždy vyrazí z náměstí jednotka těžkooděnců v čele s rytířem Janem z Lichtenštejna do Vídně, aby v sobotu v pravé poledne mohli všichni uvítat na náměstí českého krále Václava IV. s doprovodem. Na historický sobotní průvod navazuje krojovaný průvod, každoročně nechybí bůh vína Bakchus.

Pestrá kulturní nabídka vychází vstříc všem skupinám návštěvníků vinobraní od těch nejmenších dětských, až po zkušené vinaře. Mezi pravidelně se opakující akce v průběhu vinobraní patří již tradiční Výstup na Svatý kopeček, Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti spojení s veřejnou ochutnávkou, Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně, vinařské městečko a další.

Oficiální stránky Pálavského vinobraní:
www.palavske-vinobrani.cz

Penzion Euro, ubytování Mikulov

Naši partneři:

 sojka logo 

Pension Euro Mikulov

Pavlovská ul. 76, Mikulov 69201

Česká Republika

tel.: +420 602 745 885

email: eurolintner@seznam.cz 

© ® Pension Euro

web by Golden Orange

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.